Σάββατο 26 Μαρτίου 2011

19η Αγωνιστική Α1 ΕΣΚΑΘ ΑΝΔΡΩΝ

Για την 19η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ η ομάδα μας νίκησε την ομάδα του ΑΣ Καρδίτσας με 80-67. Με ένα εκρηκτικό ξεκίνημα ο Γυμναστικός προηγήθηκε με 8-0 αλλα για ένα πεντάλεπτο η ομάδα μας κόλλησε επιθετικά πράγμα που έδωσε την δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να περάσουν μπροστα στο σκόρ και να κλέισει το πρώτο δεκάλεπτο με 20-24.  Το δεύτερο δεκάλεπτο δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για το Γυμναστικό με τους φιλοξενούμενους να ξεφεύγουν 8 πόντους (22-30), αλλα ή είσοδος του Μαλισιώβα ο οποίος με προσωπικές ενέργειες βοήθησε το Γυμναστικό να προσπεράσει στο σκόρ (34-32) και να κλείσει το ημίχρονο με 42-37. Με καλή άμυνα η διαφορά εκτοξέυτηκε στους 11 πόντους για τον Γυμναστικό στα μέσα της τρίτης περιόδου για να τελειώσει το τρίτο δεκάλεπτο με διαφορά 9 πόντων (56-47). Κατα την τέταρτη περίοδο ο Γυμναστικός συνέχισε την καλή άμυνα και με επιθετική αιχμή τον Παυλόπουλο κατάφερε να πάρει την νίκη, νίκη με την οποία αγκαλιάζει την δεύτερη θέση.

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 42-37, 56-47, 80-67.
ΓΣ ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος): Αγκρής 1, Παλάσκας 2, Μαλισιώβας 11, Μακρινάκης 7 (1), Ζούρης 6, Παυλόπουλος 22 (1), Κουκουράβας 2, Κυρλίδης 12, Σκαμάγκας 6, Κόκκας 12.
Α.Σ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Παππάς): Μπράχος 12 (1), Θώδης 2, Τσιαμούρας 18 (1), Νικολάου 12 (1), Κομποδιέτας 5 (1), Κατσαρός, Αντωνίου 14 (2), Τύμπας 4.