Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ 65-76 3η Αγωνιστική Α1 ΕΣΚΑΘ

Έυκολη νίκη για την ομάδα μας με αντίπαλο την ομάδα της Ολύμπιας Λάρισας. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά το πρώτο δεκάλεπτο σε άμυνα και με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση. Το ημίχρονο βρήκε τον Γυμναστικό μποστά στο σκόρ με 20 πόντους (27-47). Σε εκείνο το σημείο ο προπονητής μας έβαλε παιδιά που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής σε άλλα παιχνίδια και η διαφορά στο σκόρ μειώθηκε με τελικό σκόρ 76-65 υπέρ των μαυραετών.

Δεκάλεπτα: 9-20, 27-47, 45-66, 65-76
Ολύμπια : Βασιλείου 4, Γουναράς 10, Γκουντελάκης 2, Πέτσας 6, Σακελλάρης 9 (2), Μαστροδήμος 3(1), Διμίρης 10, Τελάκης 9 (1), Μπακούλιας 11.
Γ.Σ. Βόλου: Κουρουπάκης, Καλογερόπουλος 16, Τσαπραϊλης 15(2), Διακούμης 4, Παυλόπουλος 9, Νάνος 6(2), Σκαμάγκας 11, Αποστολίδης, Κυρλίδης 12, Λουκίδης, Κοντογιάννης, Μαστραφτσής 2.